Välisfassaad


Smart BOX kasutab oma hoonetel kolme eritüüpi fasaadikattematerjalde lahendust, mis annab kliendile võimaluse valida endale sobiliku variandi võttes arvesse maja välis-ja sisekeskonda ning hinda.

  • Tsementkiud fassaadiplaat
  • Puidust värvitud voodrilaud
  • Termotöödeldud puidust voodrilaud

StoneREX Palette tsementkiudplaadid www.stonerex.ee

StoneREX fassaadiplaatidega hoonete fassaade kattes on tagatud energiakulude vähenemine, fassaadide ventileeritus ning hoonetesse ei teki liigniiskust ega hallitust. Plaadid on mahukaalult kergemad kui valubetoon või tsementkiudplaatide baasil toodetud fassaadiplaadid, mistõttu sobivad ideaalselt kasutuskohtadesse, kus materjali kaal on oluline. Plaadid on hooldusvabad ja vastupidavad.

StoneREX Palette tsemenkiudplaadid on massvärvitud tsementkiudplaadid, mis on mõeldud välisfassaadide katmiseks ventileeritavate fassaadilahenduste puhul ning kasutamiseks sisetingimustes seina ja laekattematerjalina.

Tänu oma suurepärastele mehaanilistele näitajatele on need suurepärane valik kauakestvate, kõrgekvaliteediliste ja elegantsete lahenduste loomiseks. Lai värvide ja pinnatöötluse valik rahuldab ka kõige nõudlikuma maitse, on inspireeratsiooniks disaineritele ning äratab loovuse. Plaadid on kahekordselt pressitud, autoklaavitud ja massvärvitud, saadavad 12 erinevasvärvitoonis ja erinevate pinnatöötlustega. Tootmise tehnoloogia, plaatide kvaliteet ning nende visuaalne välimus muudavad need igasuguste hoonete ehitamisel suurepäraseks valikuks.

Puidust  värvitud voodrilaud www.puumarket.ee

Peensaetud 21mm välisvoodrilaud on valmistatud hoolikalt valitud kuusepuidust, mille niiskussisaldus on 16%+/-2%, ning on mõeldud kasutamiseks välitingimustes. Välisvoodrilaudade tagakülgedele tehakse laua pikisuunalised sooned, mille paksus on 1/4 laua paksusest. Need sooned vähendavad puidu sisepingetest tekkivaid kujumuutusi.

Voodrilaua lõppviimistlus koosneb kolmest värvikihist: üks kiht kruntvärvi ja kaks kihti pinnavärvi. Krunditud laudadel on esmane kaitse ilmastikuolude eest ning tekitatud sobiv pinnakiht pinnavärvi edukaks nakkumiseks. Kruntimisel on kasutatud Teknose veebaasil alküüd kruntvärvi Teknol 1881, mis sisaldab ka hallituse- ja sinekaitseaineid ning sellega on kaetud laud kõigist külgedest, et tagada maksimaalne vastupidavus ja kaitse.

Värvimiseks on kasutatud eriti hea ilmastikukindlusega Teknos Nordica EKO vesialuselist akrülaatsideainega välisvärvi.

Termotöödeldud puidust voodrilauad www.thermory.com

Termotöödeldud puidust voodrilauad on vastupidavad, stabiilsed (paigaldamise järel ei kõverdu isegi väga laiad lauad) ning silmapaistva välimusega. Vastupidavus ja stabiilus on saavutatud niiskuse, bakterite ja hapete välja viimise kaudu puidust.

Seetõttu ei levi termotöödeldud puidul ka hallitus ega mädanik ning voodrilaud püsib kaua kaunis.

Võrreldes töötlemata puiduga on termotöödeldud voodrilaudade kaardumine vaevumärgatav ning hoonete fassaadpind näib aastaid välja värskelt paigaldatuna. Välistingimustes soovitame voodrilauad katta UV-kaitset sisaldava naturaalse puiduõliga. Termotöödeldud puidust voodrilauad on saadaval erinevates laiustes ja erineva pinnatöötlusega.